Zapisz się do naszego newslettera i odbierz 10% rabat na pierwsze zamówienie >> 


Wielowymiarowa kuchnia: Gra kolorów i tekstur

Dwutonowa kuchnia to więcej niż przełamanie monochromatycznych wnętrz. To pomysł na nadanie kuchni atrakcyjnego wizualnie, osobistego stylu. Z tego poradnika dowiesz się, jak skutecznie zestawiać materiały i kolory, aby uzyskać wielowymiarową kuchnię.

1/ Połączenie forniru z frontami lakierowanymi

Neutralne tony

Paleta kolorów ziemi i naturalny fornir to harmonijne połączenie, zwłaszcza jeśli postawisz na złamaną biel. Fronty w chłodnych odcieniach, takich Sand czy Mushroom dobrze komponują się z Dębem Naturalnym tworząc wyważoną kompozycję. Lakierowane szafki górne w odcieniach bieli podkreślają rysunek drewna na dolnej części zabudowy kuchennej i budują przestrzeń pełną światła.

Dwutonowa aranżacja kuchni pomaga wydobyć jej charakter i nadać głębię przy jednoczesnym zachowaniu równowagi i harmonii.

Górne szafki: Fronty lakierowane, Sand, model Pure
Dolne szafki: Fronty fornirowane, Orzech Amerykański, model Stripe
Wyrazisty kontrast

Prawdziwą historią jest gra kontrastu pomiędzy ciemnymi drewnianymi elementami, a jasnymi powierzchniami. Fronty w odcieniu Orzecha na wyspie kuchennej zbudują głębię w pomieszczeniu, jeśli towarzyszyć im będą odcienie bieli, takie jak Limestone. Jasny, blat pasuje do ścian i szafek górnych, równoważąc drewnianą podłogę i ciemny fornir zabudowy, dzięki temu duża kuchnia nie jest przytłaczająca.

Zabawa kolorem

Wybór zdecydowanych barw definiuje osoby kreatywne, które nie boją się opowiadać emocjonujących historii we wnętrzach. Użycie intensywnego koloru na wyspie lub jednej ścianie dobrze sprawdza się, gdy barwa dopełniająca i reszta pomieszczenia pozostają utrzymane w tej samej tonacji. Wtedy kolorowe fronty przejmują funkcję dominującą, nie walcząc z innymi elementami kuchni.

2/ Zestawienia różnych modeli w blokach kolorów

Uzupełniające się formy

Zastosowanie różnych modeli frontów w tym samym kolorze i zabawa ich formą to kolejny sposób na wielowymiarowe wnętrze. W kuchni Butter Yellow wybór modelu Wave na wyspie kuchennej, podkreśla jej charakter i przyciąga wzrok. Połączenie zaoblonych boków wyspy z zaokrąglonym wykończeniem uchwytów Modern sprawia, że kuchnia wygląda świeżo i jest jeszcze bardziej pociągająca.

Wyspa: Fronty fornirowane, Dąb Naturalny, model Stripe
Szafki: Fronty fornirowane, Dąb Naturalny, model Blade
Połączenie faktur

W klasycznej kuchni w jednym kolorze forniru, już samo usłojenie drewna rozbija optycznie formę. Kolejną warstwę należy wprowadzić przez połączenie różnych tekstur i zróżnicowanie wielkości zabudowy – od spiżarni przez szafki po wyspę. Dzięki połączeniu gładkiego frontu w modelu Blade i bardziej dekoracyjnego Stripe, kuchnia zyskuje optyczną lekkość.

Fronty lakierowane, Butter Yellow

Wielowymiarowe kuchnie opowiadają historie za pomocą materiałów i kolorów. Współpraca elementów pozwala zachować harmonię, a kuchnia staje się miejscem, w którym można poczuć się wygodnie.

Sprawdź nasze starannie zaprojektowane fronty