Sezonowa zniżka: -15% na fronty i panele z kodem TASTEOFSUMMER do 14.07. Zamów teraz >>


Zrównoważona przemiana kuchni Lisy

W cyklu naszych historii FRØPT odwiedziliśmy Lisę i jej rodzinę mieszkającą w malowniczym miejscu położonym u podnóża Alp austriackich, gdzie prowadzą spokojne i zrównoważone życie.

Lisa, jak sama podkreśla na co dzień lubi otaczać się dobrze zaprojektowanymi przedmiotami, a na swoim blogu i koncie na Instagramie dzieli się pasją do projektowania, wskazówkami dotyczącymi majsterkowania, podpowiada, jak szybko i łatwo przygotować pyszny posiłek.

W ostatnim czasie Lisa i Christian zdecydowali się przeprowadzić metamorfozę w domu i dostosować go bardziej do swoich aktualnych potrzeb. W rozmowie z nami opowiedzieli, dlaczego zdecydowali się na zmiany, co było dla nich największym wyzwaniem w planowaniu kuchni i jak wygląda ich codzienność.

Fronty model Blade i Stripe, Dąb naturalny, Kolekcja Norwegian Wood

Dlaczego zdecydowaliście się na zmiany, od czego się zaczęło?

Do domu z lat 70. wprowadziliśmy się z rodziną kilka lat temu, jego wnętrze w naturalny sposób ewoluuje wraz ze zmieniającymi się potrzebami w naszym życiu. Narodziny trzeciego dziecka i wyprowadzka najstarszej córki do Wiednia skłoniły nas do zastanowienia się, jak możemy zoptymalizować plan domu. Nie ukrywam, że od zawsze marzyłam, aby kuchnia i jadalnia, do tej pory osobne pomieszczenia, były ze sobą połączone. Tak więc wykorzystałam te zmiany, by spełnić swoje marzenie.

Fronty model Blade i Stripe, Dąb naturalny, Kolekcja Norwegian Wood

Jak nowe wnętrze odzwierciedla Twój styl życia?

Życie z dziećmi jest kolorowe i dynamiczne, dlatego zależało mi, by wnętrze mojego domu dla równowagi było zapraszające i ciepłe. Osobisty, niepowtarzalny styl ma dla mnie duże znaczenie, mam nadzieję, że jest widoczny po przekroczeniu progu mojego domu.

Fronty model Blade i Stripe, Dąb naturalny, Kolekcja Norwegian Wood

A jeśli chodzi o kuchnię, w tym momencie jest ona centrum domu, jakie były Twoje założenia, kiedy myślałaś o tym pomieszczeniu?

Ważne było dla mnie, aby kuchnia była dobrze zaprojektowana. Od początku uwzględniłam wyspę, która oddziela strefę dzienną od kuchennej. Planując blat roboczy, zlew umieściłam pod oknem. Istotne było również zamaskowanie wszystkich luk w projekcie oraz spójność materiałów.

Regał Norwegian Wood w jadalni służy ekspozycji przedmiotów, które domownicy lubią mieć pod ręką.

Twoja poprzednia kuchnia była biała, jak styl chciałaś tym razem osiągnąć?

Zdecydowałam, że cała kuchnia będzie jednego koloru. Lubię, gdy jest czysto i schludnie, ale nie chciałam, aby moja kuchnia była sterylnym pomieszczeniem. Od początku naszym założeniem było, że nowe fronty będą dębowym fornirem. Dzięki naturalnemu drewnie kuchnia jest teraz elegancka, ale również przytulna. Dodatkowo model frontów, które wybraliśmy podkreślił czystą linię bryły i wydobył geometrię kuchni.

Zdecydowałaś się połączyć swoje dotychczasowe szafki z IKEA z naszymi frontami. Co najbardziej spodobało Ci się we FRØPT?

Tak, zdecydowaliśmy się zachować bazę IKEA z poprzedniej kuchni, ponieważ zależało nam na zrównoważonej decyzji projektowej. Od początku spodobała nam się Wasza kolekcja Norwegian Wood, ostatecznie wybór padł na Dąb Naturalny, nie mogliśmy się oprzeć, by na wyspie nie zastosować pasów Stripe. Poza oczywistymi względami estetycznymi i jakościowym produktem, bardzo doceniliśmy cały proces zamówienia, przebiegł on naprawdę bardzo sprawnie.

Fronty model Blade, Dąb naturalny, Kolekcja Norwegian Wood

Mieszkasz w domu ze spektakularnym widokiem. Opowiedz nam na koniec, jakie są Wasze rytuały i jak wygląda życie u podnóża Alp? 

Mimo, że mieszkamy w jednym z najmniejszych miast w Austrii, nasze codzienne rytuały nie różnią się zasadniczo bardzo, od tych w dużym mieście. Może zabrzmi to banalnie, ale cenię to miejsce za spokój. Gdy otworzę okno, słyszę tylko śpiew ptaków. Mieszkamy dwie minuty od najbliższego lasu i wyjście z domu to dla nas początek wędrówki. Nasz samochód często stoi nieużywany przez kilka dni, ponieważ wszędzie możemy dojść pieszo. W pobliżu jest szpital i szkoły. Miasteczko jest dobrze połączone transportem publicznym, dzięki czemu możemy dotrzeć do wszystkich większych miast Austrii w krótkim czasie. To wszystko składa się na wysoką jakość naszego życia.

Przejdź do naszych kolekcji