Zapisz się do naszego newslettera i odbierz 10% rabat na pierwsze zamówienie >> 


Case Study: FRØPT Studio

Symetryczne linie, wytrzymałe i szlachetne materiały takie jak drewno i kamień oraz dyskretne kolory. Tak można opisać  stworzoną przez nas przestrzeń na warszawskiej starówce. Organiczne podejście do projektowania pozwoliło nam stworzyć nasze własne miejsce, w którym nieustannie poszukujemy i eksperymentujemy, tworząc nowe rozwiązania.

Jesteśmy firmą z krakowskimi korzeniami, dlatego nie bez znaczenia była dla nas atmosfera Nowego Miasta. To wnętrze z jego atrybutami takimi, jak: unikatowa dębowa podłoga, oryginalne drewniane okna, czy zabytkowy kredens kuchenny, urzekło nas od pierwszego wejrzenia i przypomina nam na co dzień o naszych krakowskich początkach.

Front wyspy to model Stripe z kolekcji Norwegian Wood.

Tworząc własne studio poszukiwaliśmy przedmiotów i rozwiązań, które pozwolą stworzyć nam wygodną i intencjonalnie zaplanowaną przestrzeń. Nieśpiesznie rozpoczęliśmy świadomy proces eksperymentowania z różnymi materiałami i fakturami spełniającymi nasze oczekiwania. Organiczne podejście do projektowania pozwoliło nam zbudować konstrukcje i meble, które wpisywały się w przestrzeń i jednocześnie nawiązać właściwe relacje z przedmiotami. Przyciągały nas te, które są prawdziwie istotne, niosą emocje, a wnoszone do wnętrza cieszą w dłuższej perspektywie i tworzą spójne środowisko do rozwoju naszych idei. 

Nasza pracownia daje nam przestrzeń do kreatywnej pracy, twórczej stymulacji i inspiracji, zaspokoiła naszą ciekawość i potrzebę eksploracji. To dla nas punkt startowy doprowadzający w rezultacie do decyzji o kreowaniu całej przestrzeni kuchennej. Wszystkie nowe przedmioty krążą wokół tematu kuchni i to jest kierunek, w którego stronę rozwijamy się: tworzymy nasz świat FRØPT. Więcej zdradzimy już wkrótce.

Liczymy, że nasze studio zainspiruje również Ciebie do poszukiwań świadomych i dopasowanych rozwiązań dla Twojego domu.