Sezonowa zniżka: -15% na fronty i panele z kodem TASTEOFSUMMER do 14.07. Zamów teraz >>


Z Berlina do Dénii: Dom w stylu ciepłego minimalizmu

Przeprowadzka Anny i jej rodziny z Berlina do słonecznej Dénii to więcej niż zmiana adresu. Na wybrzeżu prowincji Alicante, w otoczeniu natury zbudowali na nowo swoje miejsce na ziemi, w którym spełnili marzenie o życiu w poczuciu równowagi i harmonii.

Anna opowiedziała nam czym dla niej była zmiana zamieszkania, dlaczego zdecydowała się na ciepły minimalizm we wnętrzu swojego domu i co oznacza dla niej kuchnia osobista.

Co skłoniło Was do przeprowadzki z Berlina do Dénii i jak wpłynęło to na wasze życie?

W 2022 roku podjęliśmy życiową decyzję o sprzedaży naszego domu i przeprowadzce z tętniącej życiem stolicy do spokojnego hiszpańskiego miasta. Śródziemnomorskie otoczenie, skąpane obficie w świetle słonecznym, orzeźwiający, morski wiatr oraz pozytywna energia mieszkańców przyniosły nam poczucie równowagi i harmonii, którego zawsze pragnęłam dla naszych córek. To spełnienie marzenia o zamieszkaniu pomiędzy górami a morzem, możliwe również dzięki temu, że oboje z mężem mamy przywilej pracy zdalnej.

Model Pure i Panele Dzielące, Dąb Naturalny, Kolekcja Norwegian Wood

Jak wyglądało urządzanie waszego domu w nowym kraju?

Przeprowadzka do Hiszpanii niosła ze sobą wiele wyzwań, zwłaszcza w dostosowaniu się do lokalnych przepisów projektowych i poruszaniu się w ramach budżetu. W wizji przestrzeni naszego domu nie chciałam iść na kompromisy. Po zmierzeniu się z trudnościami w kontakcie z lokalnymi firmami, znalezienie FRØPT było punktem zwrotnym, a fronty z Dębu Naturalnego, stały się idealnym płótnem dla naszej kuchni.

Model Pure i Panele Dzielące, Dąb Naturalny, Kolekcja Norwegian Wood

Czy możesz opisać proces projektowania kuchni i co było inspiracją?

Kuchnia pełni rolę serca domu – przestrzeni, w której przebywamy z rodziną i tam zapraszamy też naszych przyjaciół. Jej projekt miał odzwierciedlić nasze nowe życie i wartości. Zależało mi na uchwyceniu wszystkich emocji oraz mojego zamiłowanie do stylu śródziemnomorskiego tak, aby połączyć zasady minimalistycznego i nowoczesnego wnętrza i dopasować go do otaczającej natury.

Model Pure i Panele Dzielące, Dąb Naturalny, Kolekcja Norwegian Wood

Dlaczego postawiliście na ciepły minimalizm projektując nowe wnętrze?

Ciepły minimalizm wydał mi się naturalnym wyborem dla naszego wnętrza, obejmuje prostotę, naturalne materiały i spokojną paletę kolorów. Ten styl pozwolił nam utrzymać przestronny i jasny charakter domu, eliminując nadmiar. Koncentracja na czystych liniach i minimalistycznym podejściu rezonuje z naszym pragnieniem stworzenia eleganckiego miejsca do życia.

Model Pure i Panele Dzielące, Dąb Naturalny, Kolekcja Norwegian Wood

Co skłoniło Was do wyboru frontów z Dębu Naturalnego z kolekcji Norwegian Wood?

Wybór frontów podyktowany był pragnieniem wprowadzenia organicznych i ciepłych elementów do kuchni. Dąb, ze swoim naturalnym usłojeniem i ciepłymi tonami, dodaje autentyczności i doskonale komponuje się z resztą domu. Jest także zgodny z ważnym dla nas aspektem zrównoważonego rozwoju, ponieważ fornir to trwały i przyjazny dla środowiska materiał.

Model Pure i Panele Dzielące, Dąb Naturalny, Kolekcja Norwegian Wood
Półka Norwegian Wood, Dąb Naturalny

Nad szafkami kuchennymi znajduje się półka Norwegian Wood, jaką rolę odgrywa Twoim w projekcie?

Półka to osobista wystawa, prezentująca przedmioty, które łączą nasze stare i nowe życie. Wazon, znaleziony w domu, odzwierciedla duszę swojej historii głębokim, ciepłym brązem i surowym kształtem, doskonale wpasowując się w przestrzeń. Obok znajdziesz solniczki, które kupiłam podczas pobytu w Berlinie.

Model Pure i Panele Dzielące, Dąb Naturalny, Kolekcja Norwegian Wood

Co najbardziej lubicie we FRØPT?

Elastyczność w podejściu do projektowania kuchni. Łączenie różnych komponentów, materiałów i kolorów pozwala na prawdziwie unikalne i spersonalizowane wnętrza. Poza oferowaniem pięknej i funkcjonalnej kuchni FRØPT jest zgodne z naszymi wartościami, buduje poczucie połączenia ze społecznością i środowiskiem. Dbałość o detale i jakość kolekcji Norwegian Wood odegrały dla nas istotną rolę.

Jaka jest Wasza definicja kuchni osobistej?

Dla nas kuchnia to więcej niż funkcjonalna przestrzeń. To odzwierciedlenie naszej podróży i osobistej historii. Stworzenie harmonijnego balansu między estetyką projektu a osobistym znaczeniem. Kuchnia to centralny punkt, który definiuje nasz dom i istotę naszego życia w Dénii.

Model Pure i Panele Dzielące, Dąb Naturalny, Kolekcja Norwegian Wood
Kolekcje z tego projektu