Zapisz się do naszego newslettera i odbierz 10% rabat na pierwsze zamówienie >> 


4 najczęstsze błędy przy projektowaniu kuchni, których możesz uniknąć

Projekt kuchni osobistej – to tu wyobrażenia o estetycznej przestrzeni łączą się z funkcjonalnością. Podpowiadamy, jak uniknąć najczęstszych błędów w planowaniu i zakończyć cały proces z sukcesem. Dzięki temu, stworzysz kuchnię skrojoną na Twoje potrzeby.

1/ Nieoczekiwane opóźnienia w remoncie: Przygotuj się na czekanie

Model Modern, Terracotta, Kolekcja Terra

Projektując wnętrze domu, zwłaszcza kuchnię, warto rozważyć inwestycję w rozwiązania na wymiar, takie jak FRØPT. Elementy wytwarzane na indywidualne zamówienie gwarantują lepszą jakość i możliwość dostosowania mebli do osobistych preferencji. Oprócz dodatkowych korzyści związanych z personalizacją, należy spodziewać się dłuższego czasu oczekiwania na produkcję i dostawę. Ten wydłużony czas realizacji jest naturalną częścią procesu, który sprawia, że przedmioty robione na zamówienie są wyjątkowe.

 

W przypadku montażu, przed wyznaczeniem jego daty, należy upewnić się, że wszystkie elementy kuchni łącznie z AGD do zabudowy dotrą na miejsce instalacji. Nawet kilkudniowe opóźnienie może zaważyć na powodzeniu całego przedsięwzięcia. Dlatego dobrze zadbać o zapas czasu i nie umawiać wizyty montera za wcześnie pod wpływem entuzjazmu.

Warto wiedzieć: Czas oczekiwania na zamówienie FRØPT wynosi od 8 do 11 tygodni. Dlatego przygotowanie projektu kuchni powinno być jednym z pierwszych kroków remontu. W czasie produkcji elementów do Twojej kuchni, trwać będą prace wykończeniowe, a na ich koniec zamontujesz gotowe fronty.

2/ Niedoszacowany budżet: Uwzględnij wszystkie elementy

Model Stripe, Orzech Amerykański, Kolekcja Norwegian Wood

Kuchnia to dla wielu najważniejsze pomieszczenie w domu, dlatego źle oszacowany budżet na jej wykonanie to pułapka, która nie pozwala się nią w pełni cieszyć. Już na wczesnym etapie warto zaplanować kuchnię całościowo uwzględniając to, jak będą wyglądały szafki, blaty, podłogi i ściany i jakie wybierzemy AGD. Należy pomyśleć też o wnętrzach szafek. Półki w ich środku można zastąpić wysuwanymi w całości drewnianymi szufladami, które przekładają się na jakość i funkcjonalność w codziennym użyciu.

Warto wiedzieć: Na liście zakupów uwzględnij fronty do szafek i szuflad, panele maskujące, cokoły i uchwyty, aby poznać dokładną cenę kuchni.

3/ Nieprawidłowy pomiar: Szczegółowo przeanalizuj przestrzeń

Model Pure, Orzech Amerykański, Kolekcja Norwegian Wood

Dokładny pomiar pomieszczenia na kuchnię pozwoli dopasować wielkość szafek i potrzebnego sprzętu, czy długość blatu. Zabudowa pustych przestrzeni między ścianami, szafkami i podłogą, sprawi, że kuchnia perfekcyjnie wpasuje się w pomieszczenie.

Dla wygody, w szafkach górnych przechowywuj rzadziej używane przedmioty, lepiej zrezygnować w nich z dużej ilości półek. Dolne szafki mają otwierać się swobodnie i najlepiej sprawdzą się w nich szuflady. Wokół piekarnika i zmywarki powinno znaleźć się odpowiednio dużo miejsca, aby nie blokowały przepływu w kuchni.

 

Najlepszym sposobem na wdrożenie trójkąta roboczego, ze zlewem tworzącym punkt między lodówką a kuchenką jest wyspa kuchenna. Odległość między tymi trzema punktami powinna wynosić nie więcej niż kilka kroków.

Warto wiedzieć: W projekcie należy uwzględnić wszystkie nierówności, przebieg kominów i rur i odpowiednio dobrać do nich panele maskujące i listwy. Dzięki temu niedoskonałości będą niezauważalne, a całość zyska na elegancji.

4/ Niewłaściwy montaż: Zainstaluj fronty z profesjonalistą

Model Pure i Panele Dzielące, Dąb Naturalny, Kolekcja Norwegian Wood

Montaż, o ile nie jesteśmy w tym specjalistami, lepiej zostawić profesjonalistom. Doświadczony monter wypoziomuje kuchenne szafki i fronty, przytnie panele i odpowiednio zamaskuje sprzęty kuchenne. To daje gwarancję jakości kuchni, jej funkcjonalności i estetyce w wykończeniu detali.

 

Kuchnia powinna odpowiadać na potrzeby przyszłych użytkowników, a jej wykonanie być realne w perspektywie czasu, założonego budżetu i przestrzeni. Uwzględniając powyższe wskazówki możemy mieć pewność, że projekt przełoży się na jej precyzyjną realizację kuchni i jakość w korzystaniu z niej.

Planujesz kuchnię? Sprawdź nasze kolekcje