Zapisz się do naszego newslettera i odbierz 10% rabat na pierwsze zamówienie >> 


Wyspa kuchenna na miarę potrzeb

Wyspa kuchenna to przyjemność z gotowania, pełnia komfortu w codziennym użytkowaniu i ważne miejsce spotkań domowników. Od czego należy zacząć planując wyspę w różnych typach kuchennej przestrzeni? Przeczytaj poradnik i stwórz własną wyspę z naszymi frontami.

Wyspa posiada szeroki wachlarz funkcji od przechowywania, przez gotowanie po jedzenie, a z odpowiednio dobranymi frontami i panelami będzie sercem Twojej kuchni.

Fronty i panele Pure, Orzech amerykański, Kolekcja Norwegian Wood

Określ funkcję, aby lepiej zaplanować swoją wyspę

Kluczem dobrego planowania jest organizacja stref roboczych. Głównym zadaniem wyspy jest ułatwienie prac kuchennych, stąd jej układ powinien być dobrze przemyślany i dostosowany do Twoich potrzeb.

 

Tworząc w wyspie przestrzeń do przechowywania akcesoriów lub zapasów należy zadbać o odpowiednią ilość szafek, wnęk i półek. Jeśli zależy Ci na strefie roboczej, to zainstaluj gniazdka, do których podłączysz kuchenne sprzęty. Umiejscowienie piekarnika lub płyty grzewczej wyznaczy strefę gotowania, zapewnij jej odpowiednią wentylację. W wyspie możesz również umieścić zlew lub zmywarkę, wtedy pamiętaj o przygotowaniu instalacji hydraulicznej. Jeśli wyspa będzie odpowiednio szeroka, to bez problemu przystawisz do niej krzesła, taborety lub stołki. Tak osiągniesz dodatkowe miejsce do jedzenia posiłków, a nawet pracy.

Model Stripe, Orzech amerykański, Kolekcja Norwegian Wood

Wolnostojąca wyspa w kuchni

Przed rozpoczęciem projektu kuchni weź pod uwagę układ i metraż. Kuchnia w jednym przestronnym pomieszczeniu to świetne miejsce, aby w nim zbudować wyspę wolnostojącą. Dzięki temu rozwiązaniu zyskasz przyjemność z gotowania, nieskrępowaną wygodę oraz swobodnie rozdzielisz obszary w oparciu o funkcje. Z taką wyspą i dobrą organizacją wszystko, co niezbędne w kuchennych wyzwaniach będzie w zasięgu ręki.

Fronty Stripe, Panele Pure, Orzech Amerykański, Kolekcja Norwegian Wood

Wykończenie wyspy warto dopasować do stylu frontów kuchennych. Innym rozwiązaniem będzie kontrastowe wykończenie, jak wybór frezowanych frontów Stripe lub paneli Wave przy gładkich frontach w tym samym kolorze. Kuchnia z frontami lakierowanymi zyska subtelne zaoblenia, jeśli jej rogi wykończysz panelami giętymi. 

Siedem rzeczy, o których warto pamiętać:

1/ Odległość między wyspą, a szafkami to co najmniej 100 cm.

2/ Minimalna szerokość wyspy dla wygody jej użytkowania to 60 cm.

3/ Zadbaj o odpowiednie oświetlenie do prac kuchennych.

4/ Pamiętaj o odpowiednim rozkładzie gniazdek elektrycznych.

5/ Zapewnij wentylację w pomieszczeniu.

6/ Do strefy zmywania doprowadź hydraulikę.

7/ Pamiętaj, aby panele maskujące były odpowiednio dłuższe, aby ukryć boki i krawędzie w miejscach ich połączeń.

Fronty Stripe, panele Pure, Orzech amerykański, Kolekcja Norwegian Wood

Kuchenny półwysep

Jeśli chcesz połączyć ze sobą kuchnię i przestrzeń dzienną to półwysep jest rozwiązaniem dla Ciebie. Wyspa przyległa z jednej strony do ściany to multifunkcjonalny mebel i architektoniczny trik na podział przestrzeni. Otwarcie kuchni na salon lub jadalnię wizualnie powiększy pomieszczenie, a kuchenny półwysep pozwoli na interakcję z domownikami i gośćmi. Dodatkowy blat wyspy może też przyjąć funkcję jadalni na poranne śniadania lub miejsce pracy zdalnej.

Fronty i panele Pure, Orzech amerykański, Kolekcja Norwegian Wood

Pamiętaj, że czoło półwyspu i jego bok będą widoczne z salonu lub jadalni, dlatego zadbaj o ich styl wybierając swoje ulubione modele frontów lub paneli.

Przejdź do naszej oferty