Zapisz się do naszego newslettera i odbierz 10% rabat na pierwsze zamówienie >> 


Stylizacja półki, która zachwyca harmonią

Udana aranżacja wnętrza to taka, która jest dopracowana w każdym detalu, bo dodatki to wcale nie błahostki. To właśnie dobór akcesoriów i dekoracji definiuje osobisty styl. Podpowiadamy Ci jak stylizować półki, aby cieszyły oko swoim pięknem.

Regał Norwegian Wood, Orzech amerykański
Półka Norwegian Wood, Dąb wędzony

1/ Przedmioty opowiadające historię

Twoją bazą powinny stać się wyraziste dodatki, które przyciągną wzrok. Wybieraj takie obiekty, które darzysz szczególnym sentymentem. Mogą to być pamiątki z podróży, przedmioty związane z ulubionymi rytuałami i osobami.

Dobry klimat wprowadzi również sztuka, ceramika, przedmioty vintage, elementy natury oraz oświetlenie. Świece wniosą nuty zapachu, a ikoniczne bezprzewodowe lampy oświetlą swoim wdziękiem. To te przedmioty staną się dominantą na półce, a na różnych poziomach regału wyznaczają rytm kompozycji i określą jej charakter.

3 sposoby na kompozycję z książką:

> Jeśli często po nią sięgasz, ustaw ją pionowo, grzbietem do przodu.

> Albumy ułożone w poziomy stos będą postumentem na ekspozycję dekoracji.

> Książkę z piękną okładką postaw w pionie, a jej widok zadziała niczym obraz.

Regał Norwegian Wood, Orzech amerykański

2/ Kontrast i harmonia

Najlepsza kompozycja to taka, która wzbudza emocje. W praktyce oznacza to balans oparty na zestawieniach kontrastowych. Kompozycję ustawiaj od ogółu do szczegółu poczynając od przedmiotów dominujących, na mniejszych kończąc. Na półkach układaj dekoracje naprzemiennie pod względem wysokości. Akcesoria postaw na poręcznej wysokości.

Przy aranżacji regału Norwegian Wood pamiętaj o zachowaniu pustych miejsc, które zrównoważą większe zagęszczenie obiektów. Wykorzystaj w pełni jego potencjał używając bocznych przestrzeni regału, aby nadać akcent kompozycji w postaci kubków, książek, a nawet niewielkich grafik i fotografii.

 

Asymetryczne ułożenie ozdób jest kluczem do sukcesu dobrej stylizacji półki Norwegian Wood. Koniecznie zadbaj tu o poczucie głębi. Niczym w holenderkiej martwej naturze, zrobisz to ustawiając przedmioty w zróżnicowanych odległościach od przedniej krawędzi.

3/ Kontrolowany chaos

Baw się teksturami, kształtami i kolorem. Odkrywaj nowe połączenia, które rozbudzą poczucie harmonii, aby stylizacja każdorazowo sprawiała Ci przyjemność. Pomocne będą różnorodne formy, barwy i tekstury. Elementy natury, jak kamienie, muszle, suszone kwiaty czy drewniane dekoracje wabi-sabi zestawiaj z elementami od projektantów o minimalistycznym rysie.

Regał Norwegian Wood, Dąb naturalny

Jeśli bliżej Ci do artystycznego charakteru domowej przestrzeni, to postaw na pełne barw szkło Murano, dekoracyjne figurki czy ceramikę ścienną projektu Ani Nogalskiej. Pamiętaj, zasady są po to, aby je łamać, a częścią Twojej aranżacji możesz uczynić sąsiednią ścianę, podłogę i blat.