Zapisz się do naszego newslettera i odbierz 10% rabat na pierwsze zamówienie >> 


Dom, który opowiada historie Maxa i Nico

Max i Nico to para berlińczyków pracujących w branży mody, których w ostatnim czasie mieliśmy okazję odwiedzić i porozmawiać o ich pasji do designu. Domowa przestrzeń tego duetu jest odbiciem ich kreatywnych osobowości, tworzą własny, spójny wnętrzarski język, który możesz zaobserwować również na ich Instagramie. Oboje zgodnie podkreślają, że inspiracje czerpią z ulic Berlina, a żywa tkanka ich mieszkania to proces nieustannej kreacji.

W tej dobrze ustawionej przestrzeni znajdziesz ikony wzornictwa, elementy vintage i skrojone na miarę rozwiązania, które Max i Nico wdrożyli według własnego pomysłu. 

Surowość swojego wnętrza przełamali ciepłem naturalnych tkanin, materiałów oraz barwnymi akcentami w każdym z pokoi.

Zielony obraz, skupiający wzrok w salonie, Max namalował sam. W ich domowej kolekcji wzornictwa znajdują się projekty braci Bouroullec, czy kultowa lampa projektu A. i P. Giacomo Castiglioni. Zajrzyj do ich domu i poznaj autorskie pomysły na wnętrze osobiste.

Na co dzień pracujecie z modą, wyrażacie się przez język wizualności, ale też prowadzicie bardzo autentyczny profil poświęcony wnętrzu Waszego mieszkania na Instagramie. Gdzie szukacie inspiracji do kreatywnych wyzwań do pracy jako visual merchandiserzy?

Zazwyczaj czerpiemy inspirację z codzienności. Może dla niektórych zabrzmi to bardzo banalnie, ale mieszkamy w Berlinie, żywym i wielokulturowym mieście pełnym bodźców. Tutaj, każdego dnia jest coś nowego do odkrycia. Lubimy też podróże, zwłaszcza te do europejskich miast. Ostatnim punktem na mapie było pełne sztuki współczesnej Basel. To właśnie podczas takich wypadów łapiemy wiele pomysłów do naszej pracy.

Fronty model Pure, Dąb naturalny, Kolekcja Norwegian Wood

W Waszym domu skrojone na miarę rozwiązania spotykają się z klimatem starej kamienicy, nic nie jest tu dziełem przypadku. Skąd wzięła się u was pasja do wnętrz?

Od zawsze obydwoje mieliśmy wielką pasję do projektowania i wzornictwa. Od kiedy jesteśmy parą, to zainteresowanie stało się jeszcze silniejsze, ponieważ chcieliśmy stworzyć wszechstronny dom, który odzwierciedlałby wnętrze nas obojga.

 

W przestrzeni domu stawiacie na stylizacje, w którym widać dużo charakteru. Czym kierujecie się przy projektowaniu wnętrza Waszego mieszkania?

Urządzanie go to ciągły proces, z którego czerpiemy ogromną satysfakcję. Nie mamy jednego sprecyzowanego przepisu na udane wnętrze. Staramy się tworzyć spójną wizualnie całość. Jeśli chodzi o stylizację, to zależy nam na klarownej idei, w której znajdujemy odpowiednie, przyciągające wzrok zestawienia. Życie w zgodzie z własnym, kreatywnym i otwartym na zmiany stylem to klucz do sukcesu.

Do kuchni wybraliście fronty Pure i regał z naszej kolekcji Norwegian Wood w fornirze z dębu naturalnego, co ten szlachetny materiał wniósł w Waszą przestrzeń?

Ważne było dla nas, aby kuchnia miała klarowny i określony wygląd. Założeniem było zbudowanie spójnej i dominującej bryły z jednego materiału. Ostatecznie w kuchni zdecydowaliśmy się na szafki dolne i wiszące uzupełnione regałem, który pozwala na łatwy dostęp do najczęściej używanych akcesoriów. Wybrany przez nas dąb naturalny w subtelny sposób wniósł ciepło do surowego w idei projektu. Usłojenie forniru dobrze koresponduje ze ścianami, które częściowo są pokryte białymi kafelkami w stylistyce lat 60-tych. Dzięki temu wszystkiemu zestawienie faktur, które uwielbiamy, jest czytelne jako skończona całość.

Regał Norwegian Wood, Dąb naturalny

We FRØPT zależy nam, aby każdy mógł łatwo stworzyć swoją autentyczną kuchenną przestrzeń, mając dostęp do wyselekcjonowanych przez nas materiałów i designu. Ciekawi nas, jaka jest Wasza definicja kuchni osobistej?

To spotykanie się wzornictwa z aspektem użytkowym. Dla nas kuchnia to miejsce komfortu, do którego z przyjemnością wraca się po długim dniu. Dlatego nie ma powodu, aby rezygnować w nim z dobrej estetyki.

 

Klimat Waszego domu zachwyca, zdradźcie nam, czym kierujecie się przy wyborze przedmiotów do najbliższego otoczenia? 

Ponieważ dokonujemy dokładnej selekcji, to uwielbiamy każdy poszczególny przedmiot. Staramy się podejmować świadome wybory, w myśl zasady, że to przedmioty, których używamy, więc jeśli zdarzy się jakaś rysa to należy ją zaakceptować jako wzbogacającą część historii.

Wasz styl łączy klasyki designu z meblami vintage. Jakie historie za nimi stoją?

Przede wszystkim musimy podkreślić, że większość naszych ikon wzornictwa to przedmioty vintage. Na przykład Diamond Chair marki Knoll pochodzi ze sklepu vintage w Berlinie, który znaleźliśmy przez Instagram. Urządzając mieszkanie natknęliśmy się też inne zaskakujące elementy. Jak na przykład Lampa Vitra Noguchi, którą Nico kupił od jej poprzedniego właściciela. Uwielbiamy, kiedy coś kryje się za danym obiektem, dlatego doceniamy te z drugiej ręki. To daje możliwość nadania im nowego życia w naszej prywatnej przestrzeni.

 

Co najbardziej lubicie we FRØPT?

Głównie za bezpretensjonalny i niewymuszony design, który nie udaje czegoś czym nie jest. Równie ważny jest dla nas demokratyczny dostęp do wysokiej jakości materiałów, co ma szczególne znaczenie w dzisiejszych czasach.

I ostatnie pytanie, co sprawia, że zaczynacie nowy dzień w dobrym nastroju?

Odpowiedź jest bardzo prosta. To głęboki aromat świeżej kawy i muzyka. W weekendy lubimy późne śniadanie w postaci naleśników ze świeżymi owocami, jemy je przy okrągłym stole w kuchni. Mamy nadzieję, że słuchając naszej playlisty poczujesz ten klimat.