Zapisz się do naszego newslettera i odbierz 10% rabat na zamówienie >> 


Kuchnia na planie idealnym

Dobrze zaprojektowana kuchnia to zapewnienie sobie wygodnej i funkcjonalnej przestrzeni zarówno do gotowania, jak i spędzania wolnego czasu. Nasz poradnik pomoże Ci zaplanować całą kuchnię tak, aby optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i cieszyć się designem skrojonym na miarę Twoich potrzeb. Z nami realnie oszacujesz swój budżet i stworzysz kuchnię zgodną z osobistym stylem.

Tutaj porównasz ceny Twojego wybranego układu kuchni dla różnych modeli i kolorów naszych frontów.

1/ Esencja małej kuchni

Odpowiednio dobrane fronty

Kuchnia ulokowana w małym pomieszczeniu, czy niewielki aneks w salonie, wcale nie muszą być skromnym dodatkiem do reszty wnętrza. Odpowiedni dobór frontów i rozkład szafek sprawią, że taka kuchnia stanie się wizytówką mieszkania lub biura.

Fronty model Modern, Khaki, Kolekcja Terra
Maksymalnie wykorzystana przestrzeń

Planując małą kuchnię znajdź miejsce na lodówkę lub inne sprzęty wolnostojące. W każdym wypadku blat powinien posiadać możliwie jak największą powierzchnię użytkową, w nim ulokujesz płytę grzewczą i zlew. Pamiętaj również by zachować dystans między strefami gotowania i mycia. Dla takiej kuchni praktycznym rozwiązaniem będą szuflady, zamiast otwieranych szafek i narożników.

Regał Norwegian Wood, Dąb naturalny
Półka Norwegian Wood, Dąb wędzony

Aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń możesz umieścić półkę nad blatem, lub regał na sąsiedniej ścianie. Wnęki pozwalają na zaaranżowanie ich panelami na szafki i taka konstrukcja to dobre miejsce np. na ekspres do kawy.

2/ Średnia zabudowa do zadań kuchennych

Równowaga między przechowywaniem, a pracą

Średniej wielkości kuchnia o kształcie litery “L” to jedno z częściej wybieranych rozwiązań. Nie bez przyczyny, w takiej kuchni, ze względu na jej funkcjonalny układ przyjemnie oddać się gotowaniu. Jej  plan może posiadać zarówno zabudowę ścienną z szafkami górnymi, jak i wbudowany sprzęt AGD. Dzięki frontom na lodówce czy zmywarce, kuchenna bryła zyskuje spójny i elegancki wygląd.

Fronty model Pure, MDF, Kolekcja Terra
Wygodne rozmieszczenie sprzętów AGD

Piekarnik wcale nie musi znajdować się w dolnej części szafek, umieszczony wyżej pozwala na wygodniejszy dostęp do wypieków, a przestrzeń pod blatem zwolni się na rzecz przechowywania.

Fronty Modern, Terracotta, Kolekcja Terra
Fronty Pure, Orzech Amerykański, Kolekcja Norwegian Wood
Koncentracja na swobodzie ruchu

Dokładnie przeanalizuj przestrzeń przeznaczoną na kuchnię, może okazać się, że zamiast planu litery “L” lepszym rozwiązaniem będzie połączenie szafek na jednej ścianie z półwyspem. Taki układ pozwoli praktycznie oddzielisz strefę kuchenną od salonu.

3/ Duża kuchnia na rozległe perspektywy

Wielofunkcyjna przestrzeń kuchenna

Duża wyspa kuchenna, łącząca oddalone od siebie końce pomieszczenia, to dodatkowy blat roboczy. Centralna część dużej kuchni może posłużyć także, jako przestrzeń do stylizacji, ustawisz na niej dekoracje i kwiaty, zmieniające się razem z porami roku.

Fronty Stripe, Orzech amerykański, Kolekcja Norwegian Wood

Rozległa kuchnia z wyspą kuchenną w większym pomieszczeniu pomieści wszystkie wyszukane akcesoria i naczynia, które pomogą zrealizować najbardziej śmiałe pomysły kulinarne. Będzie też świetnym miejscem rodzinnych i przyjacielskich spotkań.

Fronty Blade, Dąb naturalny, Kolekcja Norwegian Wood
Niestandardowe elementy zabudowy

Dysponując większą przestrzenią kuchenną można zadedykować ją zróżnicowanym funkcjom: spiżarni na jedzenie, piwniczce na wino, a nawet wydzielić miejsce na spotkanie przy kawie. Doda to całości funkcjonalności oraz odrobiny luksusu.

Fronty Modern, Sand, Kolekcja Terra
Układ kuchni wybrany?
Teraz porównaj ceny dla różnych modeli i kolorów naszych frontów
Porównaj
Sprawdź nasze starannie zaprojektowane fronty