Sezonowa zniżka: -15% na fronty i panele z kodem TASTEOFSUMMER do 14.07. Zamów teraz >>


Eklektyczny dom na wybrzeżu Normandii

Projekt: Studio Bateaumagne  |  Zdjęcia wnętrz: Giaime Meloni

Pośród piaszczystych plaż Normandii w Benerville, projektanci paryskiego studia Bateaumagne stworzyli dom letni dla Aurélie i Didier. Jego fasada, w stylu letnich rezydencji z Hampton, skłoniła ich do oparcia swojej wizji na użyciu drewna. Przy projektowaniu kuchni sięgnęli po nasze bestsellerowe, orzechowe fronty w modelu Stripe, aby nadać wnętrzu naturalnego i ciepłego wyrazu.

Eklektyzm w domu letnim

Architektura domu z zapierającym dech w piersiach widokiem na morze i upodobanie Aurélie do eklektyzmu pozwoliły stworzyć wielowymiarowe wnętrze. Celem tego miejsca było zapewnienie chwil wytchnienia i odpoczynku z rodziną i przyjaciółmi.

Osobisty charakter wnętrza przeplata się tu ze stylem lat 70., duchem Bohemy, elementami egzotyki oraz wyszukanym francuskim i światowym designem. Całości dopełnia naturalna paleta barw od piasku po leśną zieleń, podkreślona przez użycie tekstur papieru czerpanego, drewna, szkliwionej ceramiki, terracotty i mięsistych tkanin.

Orzech w kuchni otoczonej piaskiem

Rozpoczynająca się od kuchni z ciemnego orzecha, wypełniona światłem, rozległa strefa dzienna to kompleksowa wizja Audrey i Julien ze studia Bateaumagne. 

Naturalny fornir frontów Stripe w prążkowane pasy urzeka i nadaje ton całej aranżacji. Orzech amerykański na szafkach kuchennych, spiżarni i wyspie kuchennej został uzupełniony uchwytami Eclipse od Plankton.

Kuchnia otwarta na jadalnię koresponduje ze stołem z dębu o rzeźbiarskiej formie, który był pomysłem właściciela domu Didiera. Sprzyjająca spotkaniom towarzyskim strefa barowa powstała z prostokątnych kafli w kolorze ochry, to kontrapunkt dla białych kafli z blatu kuchennego. Jak przystało na dom do letniego odpoczynku nie brakuje tu elementów z włókien palmy, juty, słomy i glinianych naczyń.

Studio Bateaumagne

Audrey Magne i Julien Bateau, założyciele paryskiego studia Bateaumagne, od 2012 kreują wnętrza pełne czystości i nowoczesności, sięgając po ciepłe detale, aby wzbogacać codzienne życie swoich klientów. Od projektu do wykonania, tworzą także autorskie przedmioty, które stają się częścią przestrzeni życiowej i budują historię urządzanych przez studio wnętrz.

Stwórz własną kuchnię z naszymi frontami