Sezonowa zniżka: -15% na fronty i panele z kodem TASTEOFSUMMER do 14.07. Zamów teraz >>


Osobista selekcja przedmiotów w przestrzeni kuchni

Świadome dostrzeganie tego, co nas otacza, może być fascynującą próbą ponownego przeżywania przeszłości. Najbardziej nieodłączną częścią każdej przestrzeni osobistej jest to, że jest osobista. Starannie dobrane elementy tworzą otoczenie, które zgodnie współgra z historią dla każdego z nas inną. Schemat kopiowania trendów to relikt przeszłości wyparty przez chęć rozwijania indywidualnych stylów. Za pomocą wyselekcjonowanych obiektów przedstawiamy kilka sposobów na wzbogacenie kuchni osobistej.

Sztuka nie dla sztuki

Tkany obraz autorstwa Agnieszki Owsiany w kuchni Terracotta
Japońska pocztówka z podróży

Obrazy, ilustracje czy przedmioty wykonane przez cenionych artystów mogą podnieść na duchu i stworzyć atmosferę sprzyjającą wspominaniu – cennych przeżyć i inspiracji, które kiedyś przywoływała.

Obraz autorstwa Ani Nogalskiej na ścianie sąsiadującej z kuchnią z Orzecha Amerykańskiego
Ceramiczne talerze z kolekcji FRØPT x Ania Nogalska na ścianach biura obok aneksu kuchennego w Wędzonym Dębie

Porządek, wyznaczony przez barwy dzieła sztuki czy materiału ramy, pozwala na płynne powiązanie różnych sfer. Abstrakcyjne i odważne formy, reprezentowane przez samą sztukę, nadadzą Twojej kuchni nowatorskiej świeżości.

Ceramika na wyciągnięcie ręki

Ręcznie wyrabiane miski ceramiczne
Rozmaite drobiazgi na regale w Naturalnym Dębie

Przez cały dzień dba o to, aby najwyższy komfort domowników pozostał nienaruszony. Ceramika od zawsze stanowiła souvenir, który unamacalnia wspomnienia. Fajans, kamionka czy porcelana – bez względu na materiał i sposób wyrobu, pragmatyczny walor w połączeniu z własnymii preferencjami estetycznymi ceramiki ożywia półki w kuchni.

Siła słów

Książki na półce Norwegian Wood o odcieniu Dębu Wędzonego
Książka kucharska na regale o odcieniu Dąb Naturalny

Potrzeba wypełniania naszych wnętrz słowami o wysokiej ważkości, wydrukowanymi na offsetowym, kredowym czy satynowym papierze, pojawia się przy niezliczonej liczbie okazji rozproszonych w ciągu roku. Każda książka pełni inną rolę – niektóre uczą, jak gotować, inne ukazują topos psychomachii, a jeszcze inne prowadzą przez życia podziwianych projektantów. Niezależnie od stylu, warto, aby tytuł miał osobiste znaczenie dla właściciela, a łączenie gatunków i urzekających okładek sprzyjało rozmowie.

Światło zostało rzucone

Lampa Missaliance Lexavala w kuchni w Orzechu Amerykańskim
Kinkiet Zangra w kuchni Terracotta

Eksponuje to, co przyziemne i wyjątkowe. Często pobieżnie traktowane, teraz w centrum uwagi. Oświetlenie przyciąga jasnością i nadaje kuchni odpowiedni nastrój. Niezależnie od tego, czy lampa ma ozdobić stół, podłogę, sufit, ścianę czy biurko, podstawowe jej źródło powinno być zgodne z przeznaczeniem przestrzeni.

Kinkiet projektu Le Cobusiera w kuchni w Dębie Wędzonym
Lampa Missaliance Lexavala nad wyspą kuchenną w fornirowanym Dębie Wędzonym

Kilka minimalistycznych lamp, umiejscowionych na różnych powierzchniach, potrafi urozmaicić nie tylko jasnością, ale i formą, tym samym ożywiając przestrzeń swoją wielowymiarową naturą.

Kuchnia łączy ludzi, służąc jako pomieszczenie o niezliczonych zastosowaniach. Zaprojektowanie tej osobistej, która zapewni komfort i spokój, jest istotnym krokiem, gruntującym dynamikę całej przestrzeni. To niczym element centralny określony przez ogólną ramę głównych składowych, a finalnie zdefiniowany przez cichych bohaterów, którzy dla postronnego oka mogą nie mieć sensu, ale dla tych, którzy liczą się najbardziej – znaczą wiele.

Stwórz własną kuchnię osobistą z naszymi kolekcjami