Zapisz się do naszego newslettera i odbierz 10% rabat na pierwsze zamówienie >> 


Głębia orzecha w 11. dzielnicy Paryża

Projekt: Alice Lacherez Interior Design  |  Zdjęcia wnętrz: Hervé Goluza

W apartamencie z widokiem na historyczne fasady budynków 11. dzielnicy Paryża, projektantka Alice Lacherez, już po raz kolejny sięgnęła po nasze fronty w realizacji dla klientów. Tak powstało wnętrze współgrające z lokalnym kolorytem, a elegancja pomieszczeń wybrzmiała swoim ciepłem i głębią orzecha. Finalny efekt to stonowana, a jednocześnie wyrafinowana przestrzeń mieszkalna przywołująca paryską duszę.

Głębia rysunku orzecha

W tym skąpanym w świetle, za sprawą wykuszowych dużych okien, mieszkaniu, projektanta postanowiła ocieplić wnętrze, co dodało mu swoistej głębi.

Dzięki rysunkowi Orzecha Amerykańskiego, płaszczyzny zyskały szykownego wyrazu grając ze strukturą kamienia.

Nowa podłoga z litego drewna i złamana biel ścian pogłębiły efekt przytulności. Właściciele zainspirowani zmianami wprowadzonymi przez Alice, zdecydowali się uzupełnić jadalnię i salon o osobistą selekcją mebli.

Kuchnia: Fronty model Blade, Orzech Amerykański, Kolekcja Norwegian Wood

Zapraszające otwarcie kuchni

Wyrafinowana, jasna kuchnia z frontami z kolekcji Norwegian Wood i granitowym blatem połączone z lustrzanymi szafkami ściennymi wyznaczają przestrzeń dzienną. Te materiały grają harmonijnie z jadalnianym trawertynowym stołem i miękkimi obiciami krzeseł.

Kuchnia: Fronty model Blade, Orzech Amerykański, Kolekcja Norwegian Wood

Szafki kuchenne zostały ulokowane na dwóch ścianach, a ich część pod oknem stała się miejscem spotkań przy kawie i dodatkowym miejscem do przechowywania akcesoriów. Orzech Amerykański gra tu kluczową rolę, a fornirowane fronty zyskały uchwyt naszego modelu Blade, który wprowadził geometryczną linię, przy jednoczesnej wygodzie w codziennym użyciu.

Łazienka: Fronty model Pure, Orzech Amerykański, Kolekcja Norwegian Wood

Fornir wkroczył do łazienki

Bliskość łazienki i kuchni spaja estetyczna linia wyrażona w strukturach i barwach, to właśnie orzech, w myśl projektantki, wkroczył do łazienki. Rysunek drewna na frontach Pure to organiczne dopełnienie przemyślanej przestrzeni, z detalami w odcieniu patynowanego złota i zieleni ceramicznych kafli. Łazienka kontynuuje styl części dziennej przez odcienie naturalnego forniru i kamienia.

Alice Lacherez Interior Design

Alice Lacherez, architektka wnętrz i założycielka paryskiego studia projektowego. Umiejętności doskonaliła w ESA Saint-Luc w Belgii, agencji Just’in Home Design o flamandzkich wpływach i pracowniach w Paryżu. W swojej karierze zajmowała się różnorodnymi projektami od przestrzeni publicznej przez ekskluzywne wnętrza po autorskie meble. Doświadczenie przekłada na techniczną biegłość i kreatywność w spojrzeniu na architekturę wnętrz i indywidualne realizacje.

Stwórz własną kuchnię z naszymi frontami