Zapisz się do naszego newslettera i odbierz 10% rabat na pierwsze zamówienie >> 


Tekstura i głębia w modernistycznym wydaniu

Fronty w kolorze Terracotty były faworytem Magdy podczas selekcji barw ziemi do naszej pierwszej kolekcji. Jej entuzjazm do wyrazistych i nasyconych tonów nie zmalał, a klienci studia projektowego Odwzorowanie również go podzielają. Najlepszym przykładem na to jest warszawskie mieszkanie, w którym panuje harmonia uzyskana przez mariaż naturalnych tekstur z głębokimi barwami.

Mieszkanie znajduje si w budynku, którego modernistyczna bryła wpisana została w tkank najbliszej okolicy. Z duego tarasu, a take z praktycznie kadego miejsca mieszkania, mona podziwia widok na dachy Dolnego Mokotowa. Modernistyczna bryła budynku, widoczna jest take na planie mieszkania. Surowość układu podkrelona jest dodatkowo poprzez uycie na cianach naturalnych tynków. 

Ewa, właścicielka mieszkania, od razu wykluczyła wiszące szafki czy półki na rzecz wyeksponowania mozaiki płytek złożonej z fragmentów “potłuczonej” glazury.

Fronty lakierowane w kolorzeTerracotta w modelu Modern
W kwestii koloru frontów nie miała początkowo preferencji, ale kiedy wśród kilku propozycji pojawiły się fronty w kolorze Terracotty, bez wahania zdecydowała: “dziękuję, że uświadomiłaś mi, że marzę o bordowej kuchni!”

Kuchenny blat to naturalny marmur o subtelnym rysunku. Ten sam kamień został wykorzystany jako podstawa stołu wykonanego na zamówienie. Do stołu zaproszone zostały klasyki designu: krzesła Vitry, Menu oraz lampa ścienna Gras, a kropką nad i jadalni jest tkany obraz Agnieszki Owsiany, inspirowany krą na zamarzniętym jeziorze.

Kuchnia przechodzi do prostej formy salonu pozwalającej na wyciszenie i relaks. Samotnie wiszący w rogu niewielki obraz “Paryż” autorstwa Trzupków, przewrotnie podkreśla pustą przestrzeń nad opływową sofą, którą subtelnie zamyka stojąca lampa Akari.

Naprzeciw sofy znalazł się regał Tylko, zajmujący całą szerokość ściany. Nad nim zawisł obraz Iwony Kobryń, fotografia Anety Grzeszykowskiej oraz kolejna zdobycz we wysmakowanej kolekcji oświetlenia – zielona lampa Lexavala.

Fronty lakierowane w kolorze Terracotta w modelu Modern