Zapisz się do naszego newslettera i odbierz 10% rabat na pierwsze zamówienie >> 


Szuflady: Jak zorganizować z nimi kuchnię?

Kuchnia osobista to więcej niż wygląd, to również indywidualna organizacja, która sprawia, że jest ona wygodna w użytkowaniu. Dlatego ważne jest, aby również wnętrze szafek było dobrze zagospodarowane, odpowiedzią na tę potrzebę są odpowiednio dobrane szuflady.

W tym przewodniku przedstawimy pięć podstawowych opcji rozmieszczenia drewnianych szuflad, które pomogą w pełni wykorzystać ich potencjał. Od tych ukrytych wewnątrz, po organizery na sztućce, aby połączyć estetykę i funkcjonalność, co pozwoli stworzyć harmonijną kuchenną przestrzeń.

Organizacja bez zaburzenia estetyki

Fronty model Wave, Kolor Limestone, Kolekcja Terra
Szuflady drewniane z dębu

Do składowania mniejszych przedmiotów kuchennych, takich jak deski do krojenia, pokrywki do garnków czy przyprawy, dobrze sprawdzą się szuflady wewnętrzne. To dyskretne rozwiązanie stworzy sekcje, które pomieszczą wszystkie płaskie akcesoria, a jednocześnie ułatwi segregowanie potrzebnych rzeczy.

Zastosowanie kilku szuflad za jednym frontem oferuje funkcjonalny system przechowywania.

Dodatkowo, szuflady wykonane z drewna dębu pomogą zachować spójność stylistyczną z frontami i kuchennym blatem, a ich widoczne na rogach złącza stolarskie zapewnią dekoracyjny detal przy otwarciu.

Przestronna przestrzeń dla dużych przedmiotów

Fronty model Blade, Kolor Mushroom, Kolekcja Terra
Drewniane szuflady dębowe

Mniej poręczne sprzęty kuchenne, takie jak sitka, blendery czy większe garnki zajmują sporo miejsca. W takich przypadkach sprawdzą się głębokie, w pełni wysuwające się szuflady. Umożliwiają one łatwy i szybki dostęp do wszystkich przechowywanych przedmiotów. Dolna głęboka szuflada to doskonałe miejsce na schowanie robota kuchennego i innych AGD, które zazwyczaj ograniczają przestrzeń na blacie.

Spiżarnia za drzwiami kuchennej szafy

Fronty na szafie kuchennej model Blade, Kolor Mushroom, Kolekcja Terra

Alternatywą dla tradycyjnej spiżarni może być instalacja kilku szuflad za drzwiami szafy kuchennej. Ta opcja pozwoli stworzyć przestronne miejsce na posegregowaną w pojemnikach żywność i przetwory. Dzięki temu wszystko będzie na wyciągnięcie ręki i każdy pojedynczy słoik zostanie zauważony.

Widok z góry na zastawę stołową

Klasycznie talerze, wazy, szklanki i kieliszki, chowa się w kredensie lub szafkach wiszących na ścianie. Warto jednak rozważyć trzymanie zastawy stołowej w szufladach. Widok z góry ułatwi sprawną identyfikację ulubionych talerzy i kubków. Konstrukcja szuflad umożliwia efektywne układanie przedmiotów w stosy i zapobiega przesuwaniu się, co zapewnia uporządkowanie i dostępność zastawy stołowej.

Porządek z organizerami na sztućce

Organizer na sztućce

To nie sekret, że bez przegródek łatwo utracić porządek, zwłaszcza kiedy w grę wchodzą drobne elementy. Dlatego nasze, dopasowane do rozmiaru szuflad, organizery na sztućce zapewnią odpowiednie ułożenie i oddzielenie najmniejszych przyborów kuchennych. Pomogą utrzymać harmonię, tak by każdy widelec, nóż czy łyżeczka znalazły swoje miejsce, a wyjmowanie i wkładanie sztućców stało się bardziej intuicyjne.

Fronty model Blade, Kolor Mushroom, Kolekcja Terra
Drewniane szuflady dębowe

Warto zainwestować w odpowiednią konfigurację drewnianych szuflad, rozważyć ich opcje i unikalne cechy tak, aby były one odpowiedzią na konkretne potrzeby przechowywania. Pozwoli to stworzyć atrakcyjną wizualnie i wydajną kuchnię, gdzie wszystko ma swoje miejsce.

 

Podziękowania dla MOMA studio udostępnienie akcesoriów kuchennych.

Znajdź najlepsze dla siebie opcje drewnianych szuflad
Odpowiednie fronty do kuchni z szufladami