Sezonowa zniżka: -15% na fronty i panele z kodem TASTEOFSUMMER do 14.07. Zamów teraz >>


Sprawdzony przepis na kuchnię

Dzisiaj wpadamy z wizytą do kuchni Reinharda, projektanta grafiki z Berlina, który uwielbia gotować.

Reinhard większość swojego wolnego czasu spędza w kuchni – słuchając radia, czytając gazety w futonowym fotelu przy oknie czy spotykając się z przyjaciółmi na kawie i cieście.

W naszej kuchennej rozmowie zdradził, jakimi materiałami otacza się w domu, skąd czerpie inspiracje i dlaczego wybrał fronty fornirowane Orzech amerykański.

Model Stripe, Orzech Amerykański, Kolekcja Norwegian Wood

Jak kuchnia odzwierciedla Twój styl życia?
Dorastałem w austriackiej restauracyjnej rodzinie, dlatego gościnność, jedzenie i gotowanie są częścią mojego dziedzictwa, odkąd pamiętam. Moja kuchnia oczywiście nie przypomina naszej rodzinnej kuchni, ale pomaga mi w przechowywaniu odpowiednich akcesoriów do gotowania i przygotowywaniu posiłków każdego dania.

 

Jaką rolę w Twoim domu odgrywa kuchnia?
Kuchnia jest jedynym pomieszczeniem, do którego wpada bezpośrednie światło słoneczne, więc bardzo lubię spędzać tam czas. Słucham radia, czytam gazety na moim futonowym fotelu przy oknie lub zapraszam przyjaciół na kawę i ciasto. Mimo, że salon jest o wiele bardziej przestronny, zdecydowanie wolę czas w przytulnej i słonecznej kuchni z widokiem na zielone i ciche podwórko.

Model Stripe, Orzech Amerykański, Kolekcja Norwegian Wood

Dlaczego zdecydowałaś się na fronty z naturalnego forniru w modelu Stripe?
Kocham drewno – to jak wygląda, jego strukturę, kiedy się je dotyka, jak pachnie. Prawie wszystkie moje meble są wykonane z prawdziwego drewna, głównie bukowego lub dębowego. Ciemny orzech idealnie komponuje się z podłogą z jasnego dębu, a model Stripe to elegancki sposób na złagodzenie nieco ciężkiego wyglądu ciemnych frontów w tak małym pomieszczeniu, jakim jest moja kuchnia.

 

Jak opisałbyś swój wystrój domu?
Nowoczesny i minimalistyczny. Bardzo ważne są dla mnie naturalne materiały. Cenię przedmioty wykonane z drewna lub naturalnych tkanin, takich jak bawełna, len czy wełna. Staram się unikać sztucznych tkanin i materiałów w jak największym stopniu. Mój dziadek był zapalonym stolarzem, któremu udało się nauczyć mnie kilku rzeczy. Wspólnie zbudowaliśmy większość mebli w moim domu, które są proste i pozbawione ozdobnych elementów. 

Model Stripe, Orzech Amerykański, Kolekcja Norwegian Wood

Co najbardziej lubisz we FRØPT?
Elegancki i nowoczesny design bez zbędnych dekoracji. Początkowo nie planowałem kupować kuchni IKEA, ale po tym, jak wpadłem na FRØPT, po prostu musiałem.

 

Jak wyglądają Twoje rytuały w kuchni?
Moim ulubionym posiłkiem dnia jest śniadanie. Włączam wtedy radio, przygotowuję owoce, jajka, sok, chleb, jogurt, kawę z ekspresu – cokolwiek, na co mam ochotę. Pracując jako freelancer samodzielnie organizuję swój czas i cieszę się poranną rutyną bez presji czasu. W weekendy piekę zazwyczaj świeży chleb na kolejny tydzień.

Model Stripe, Orzech Amerykański, Kolekcja Norwegian Wood

Skąd czerpiesz inspirację?
Moimi głównymi źródłami są czasopisma, przyjaciele, klienci i oczywiście internet. Jest taka fantastyczna strona yatzer.com, prezentująca współczesną architekturę i wystrój wnętrz. Uwielbiam przyglądać się każdemu projektowi, który tam przedstawiają.

 

Co oznacza dla Ciebie osobista kuchnia?
Kuchnia to miejsce spotkań, powinna być ciepła i przytulna, ale też elegancka i zorganizowana. Chciałbym, żeby moja była większa, żebym mógł gościć więcej osób. Może z czasem.