Zapisz się do naszego newslettera i odbierz 10% rabat na zamówienie >> 


Poznaj kolekcję frontów lakierowanych Memphis

Geometria, pobudzające kreatywność kolory
i niekonwencjonalna forma. Oto główne inspiracje naszej najnowszej kolekcji frontów lakierowanych.
 

Po 40. latach od założenia Grupy Memphis, sięgamy po wyraziste kształty i barwy, by złożyć jej hołd, naszą autorską kolekcją Memphis.

Początek nurtu Memphis sięga wczesnych lat 80., kiedy to włoscy designerzy rzucili wyzwanie panującym w projektowaniu zasadom. Określając się, jako Grupa Memphis, przy użyciu śmiałych eksperymentów zmienili oblicze mody, wzornictwa i architektury. Dzięki nim we wnętrzach domów zagościł kolorowy duch popkultury.  

Styl, który zapoczątkowała Grupa Memphis nie stawiał w projektowaniu żadnych granic. 

Model Wave w kolorze Butter Yellow

W naszej kolekcji interpretujemy na swój własny sposób styl i założenia Grupy Memphis. Nawiązujemy do nich zarówno bezpośrednio przez nazwę, jak i charakter, odchodząc od organicznych barw ziemi oraz naturalnych materiałów.

Pod wpływem estetyki Memphis podejmujemy wyzwanie eksperymentu z kolorem i geometrią. Poprzez fale, linie, obłe formy i apetyczne kolory chcemy wciągnąć Cię w beztroski świat.

Podstawą naszej kolekcji frontów są dwa miękkie pastelowe odcienie: Butter Yellow i Honest Blue. Kolory zostały przez nas wybrane tak, aby pomóc Ci wykreować zaskakująco wszechstronne wnętrze. 

Model Blade w kolorze Honest Blue

Butter Yellow

Pastelowy ton, postrzegany jako ciepły i kojący. Kojarzy się ze zmysłem smaku, jest po prostu pyszny. Twoja kuchnia lub szafa w tym kolorze na pewno nie zniknie w tle.

Honest Blue

Przypomina swoim odcieniem bezchmurne niebo. Wprowadza przewiewny i świeży ton, który tchnie nowe życie w Twój dom. Stworzy przyjazną przestrzeń i będzie stymulować kreatywność domowników.


Oba nowe kolory dostępne są również w modelach ze stałej kolekcji FRØPT.

Model Wave w kolorze Honest Blue

Niekonwencjonalna forma 

Uzupełnieniem kolorystyki kolekcji są panele gięte i dwa nowe modele frontów: Blade i Wave. Wprowadzone przez nas motywy linii, fali i formy obłe dają poczucie ruchu, a ich kształty są bardziej wyrafinowane i pociągające w swojej formie. Nadają kuchni nowoczesny i elegancki charakter. Gięte narożniki sprawią, że Twoja wyspa będą bardziej wyrazista i interesująca, dzięki czemu cała Twoja kuchnia subtelnie zyska osobowość.

Model Wave w kolorze Butter Yellow

Kolekcja frontów lakierowanych Memphis jest dostępna na fropt.com