Sezonowa zniżka: -15% na fronty i panele z kodem TASTEOFSUMMER do 14.07. Zamów teraz >>


4 rzeczy, które chcesz wiedzieć o naturalnym fornirze

Istnieją dwa główne rodzaje fornirów – modyfikowany, który powstaje w wyniku ingerencji człowieka i charakteryzuje się powtarzalnym usłojeniem i kontrolowanym wybarwieniem oraz naturalny.

Przy pracy nad kolekcją Norwegian Wood zdecydowaliśmy się na naturalny fornir, ze względu na jego autentyczność i szlachetność.

Ale czym właściwie jest naturalny fornir i jakie są jego właściwości? Zestawiliśmy dla Ciebie 4 kluczowe informacje, które pomogą Ci przed wyborem frontów. Dowiedz się, co kryje się za jego niedoskonałym pięknem.

Dąb Naturalny

Element natury w Twoim domu

Fronty z kolekcji Norwegian Wood wykończone są naturalnym fornirem – płatami drewna pozyskiwanym poprzez skrawanie pni drzew, które odpowiednio połączone pozwalają zachować ciągłość usłojenia. Powierzchnia frontów zachowuje dzięki temu charakter i piękno prawdziwego drewna i jest równie wytrzymała.

Orzech Amerykański w modelu Stripe

Nieprzewidywalność przyrody

Naturalny fornir zachowuje właściwości drewna i tak, jak w przyrodzie każde drzewo jest inne, tak i fornir z niego uzyskany w przypadku każdego zamówienia będzie inny. Oznacza to, że poszczególne zamówienia różnią się od siebie wybarwieniem. A niedoskonałości występujące w materiale takie jak: sęki, czy różnorodność usłojenia nie są jego wadą, ale naturalną cechą podkreślającą charakter drewna.

Orzech Amerykański

Selekcja fornirów

Wszystkie nasze forniry pochodzą z europejskich lasów, które są zarządzane w sposób zrównoważony. W naszej kolekcji zdecydowaliśmy się pracować z fornirami z drzew: dąb, orzech i brzoza.

Nigdy nie wychodzi z mody

Naturalny fornir to ponadczasowy wybór. Nasza paleta wybarwień przechodzi od subtelnych, jasnych tonów do ciemnych i mocnych. Wszystkie z nich to natychmiastowe klasyki.

Dąb Wędzony
Na naszej stronie możesz dowolnie skonfigurować swoje fronty do kuchni lub garderoby w wybranych przez nas 5 naturalnych okleinach.