Zapisz się do naszego newslettera i odbierz 10% rabat na pierwsze zamówienie >> 


Behind the scenes: FRØPT team

Podjadanie masy na czekoladowy pischinger, wspólne lepienie pierogów, czy przygotowywanie przetworów. Nasze pierwsze wspomnienia dotyczące kuchni nie odnoszą się bezpośrednio do samego miejsca, a wędrują w stronę naszych najbliższych, z którymi spędzaliśmy czas. 

Dzięki temu kuchnia to miejsce kojarzące się z ciepłem, zapachami, dbaniem o siebie i innych.

Bez względu na to czy dużo gotujemy, czy też nie, kuchnia jest ważną częścią naszych domów. Lubimy w niej spędzać czas i chcemy, by była to osobista przestrzeń, w której czujemy się dobrze i swobodnie. Dla nas jest to nie tylko pomieszczenie do przygotowywania posiłków, ale też miejsce spotkań i po prostu bycia razem.

Od 4 lat wspólnie zabieramy Was w podróż od inspiracji do Waszych wymarzonych kuchni osobistych. Zobaczcie teraz, co na co dzień prywatnie myślimy o kuchni i o wszystkim co się z nią wiąże.

Gabriel, customer care
Gabriel

Jakie danie przygotowałbyś dla swoich przyjaciół?

Dzieciństwo spędziłem we Francji, więc kocham kuchnię śródziemnomorską. Gotowanie dla przyjaciół sprawia mi frajdę. Aktualnie najwięcej inspiracji czerpię z kuchni włoskiej, dlatego na początek na pewno podałbym bruschettę, wraz ze świeżymi pomidorami, pesto z bazylii i oliwek. A jako główne danie zdecydowanie tiella barese. To tradycyjne danie Apulii – ziemniaki z ryżem i małżami, najlepsza potrawa jaką w życiu jadłem!

Aga, customer care
Aga

Jakie jest Twoje pierwsze wspomnienie związane z kuchnią?

Pierwsze moje skojarzenie wędruje do osoby, która przygotowywała dla mnie jedzenie, mojej babci. To właśnie w kuchni spędzaliśmy wspólnie długie godziny. To ona nauczyła mnie robić pierogi i inne kluski, a przede wszystkim przetwory na warzywach z naszego przydomowego ogródka. Korzystam z tego dzisiaj, planując posiłki w mojej wegetariańskiej diecie.

Øla, communications
Øla

W jakich chwilach myślisz o czymś, że jest osobiste, Twoje, personalne? Czy to dla Ciebie ważne?

Dla mnie poczucie, że coś ma wartość osobistą – jest moje – jest bardzo ważne. Na pewno są to sytuacje, w których ten przedmiot służy mi do zrobienia czegoś, co ma dla mnie znaczenie, np. mosiężne pióro do spisywania  receptur babcinych potraw, na które sobie odkładałam. Chcę, by taki przedmiot towarzyszył mi dłuższy czas – dlatego wiem, że muszę o niego dbać i robię to z przyjemnością!

Aly, design
Aly

Czy i jak zmieniły się w trakcie Twojego życia Twoje kulinarne upodobania?

Nigdy nie mogłam zapamiętać długich, tradycyjnych przepisów i nie miałam pojęcia, jak można gotować na tzw. „oko”. Teraz potrafię zrobić przysłowiowe coś z niczego i mieć przy tym dużo zabawy. Na pewno też obecnie, dużo bardziej niż wcześniej, zwracam uwagę na to, by jeść zdrowo.

Kasia, co-founder
Kasia

Co jest dla Ciebie najważniejsze w kuchni, w której dobrze się czujesz?

Nie wyobrażam sobie kuchni w moim domu bez półki z ulubioną ceramiką. Uwielbiam pić zieloną herbatę w moich czarkach, darzę je szczególnym sentymentem, ponieważ przywiozłam je z mojej wymarzonej podróży do Japonii.

Magda, co-founder
Magda

Dlaczego kuchnia to najważniejsze pomieszczenie każdego domu?

Nigdy tak nie uważałam. Kuchnia zawsze była dla mnie symbolem ciężkiej pracy i domowych obowiązków. Z kolei jako projektant zauważyłam, jak bardzo stresujące jest dla wszystkich zaprojektowanie idealnej kuchni. Dlatego właśnie postanowiłam sprawić, aby decyzje dotyczące planowania kuchni były przyjemnością, a kuchnia stała się częścią domu, w której na co dzień z radością kreujemy swoje wspomnienia.