Zapisz się do naszego newslettera i odbierz 10% rabat na zamówienie >>


Kuchenne trendy na 2023 rok

Na początek roku specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy zestawienie trendów kuchennych wartych uwagi.

Z zebranych przez nas obserwacji wynika, że w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości jeszcze większe znaczenie będziemy przykładać do natury i zadbamy o pełną relaksu towarzyską atmosferę w domu. Sprawdź nowe tendencje i zainspiruj się przy urządzaniu własnej kuchennej przestrzeni.

Butter Yellow, model Wave, panel gięty, kolekcja frontów lakierowanych Memphis

Obłe kształty

Łuki i zaokrąglenia na dobre zagościły we wnętrzach, w tym roku zwrot ku organicznym i opływowym kształtom się umocni. Kuchnie o zaoblonych krawędziach, zyskują pociągającą formę i ergonomię przy zastosowaniu paneli giętych. Zostaną podkreślone przez bryły lamp, przedmioty i meble o miękkich kształtach. Fronty kuchenne wpiszą się w trend zaobleń przez ryflowane wzory, jak nasz model Wave.

Sand, model Modern, kolekcja frontów lakierowanych Terra

Wszystkie odcienie bieli

Jasna, biała kuchnia wciąż nie poddaje się próbie czasu, a w tym roku będziemy obserwować ją w różnych odsłonach. Dominująca złamana biel przybierze odcienie szarości, beży czy piaskuTaką zabudowę kuchenną należy stylizować ocieplając jej charakter przez dodanie subtelnych dodatków i eleganckich akcesoriów. Wybierając odcienie bieli warto postawić na dyskretny luksus w urządzaniu.

Orzech Amerykański, model Pure, kolekcja Norwegian Wood
Brzoza skandynawska, model Stripe, kolekcja Norwegian Wood

Tekstury w kuchni

To nie tajemnica, że kamień i marmur królują w trendach, wprowadzając nutkę dramatyzmu. Rysunek kamienia pojawią się na blacie kuchennym, ale również na sąsiadujących z nim ścianach w formie paneli. Alternatywą dla tego materiału są naturalne gliniane płytki Zellige o nieregularnej teksturze, które wywodzą się ze starożytnego Maroka. Przyciągające wzrok wyraziste tekstury to unikalna dekoracja wnętrza, dlatego tak bardzo doceniamy też słoje drewna, jakie skrywa naturalny fornir, czy trójwymiarowe fronty lakierowane.

Dąb wędzony, model Blade, kolekcja Norwegian Wood
Dąb wędzony, model Pure, kolekcja Norwegian Wood

Nastrojowe ciemne tony

Po okresie niepokoju nadszedł czas na wnioski i refleksje. Palety kolorów wchodzą w ciemniejsze tony, aby wprowadzić atmosferę kontemplacji. Subtelny maksymalizm i intensywność to propozycja dla osób ceniących indywidualizm i elementy mistycyzmu. Takie jest właśnie nastrojowe drewno orzecha amerykańskiego, dębu wędzonego i bagiennego. Fronty kuchenne w ciemniejszych odcieniach tworzą kojącą przestrzeń, w której z powodzeniem można się zrelaksować.

Dąb wędzony, model Blade, kolekcja Norwegian Wood

Wielowarstwowe urządzanie

Jeśli coś charakteryzowało lata 70., była to spójność i miłość do wypoczynku. Ten styl to warstwy miękkich tekstur o kolorach, które przechodzą w pomarańcze, koniaki, rdzę i czekoladowe tony. Wszystkie współpracujące ze sobą elementy wnętrz tworzą harmonijną przestrzeń. Kuchnia w takim wielowymiarowym wnętrzu jest komfortowa i przytulna, wypełniona drewnem połączonym z naturalnym kamieniem, ale także przydymionym szkłem, kolorami ziemi, a nawet grubymi, mięsistymi tkaninami. Tak urządzona zagwarantuje Ci wygodę i zachwyt wśród gości.

Stwórz kuchnię w trendach z naszymi frontami