Ciesz się z darmowej dostawy w grudniu przy zamówieniu powyżej 4000 zł z kodem: HOLIDAY22 Kup teraz >>

5 trendów kuchennych na 2022

Przez ostatni rok uważnie przyglądaliśmy się Waszym potrzebom i oczekiwaniom względem kuchni. Poniżej znajdziecie kilka trendów, które udało nam się zaobserwować i które stają się coraz silniejsze w sposobach jej projektowania.

Zastanawiacie się, czy pandemia zmieniła nasze przyzwyczajania? Przeczytajcie sami.

Fronty Orzech Amerykański w modelu Modern.

Siła natury

Wykorzystanie naturalnych materiałów w planowaniu kuchni było bezsprzecznie wiodącym trendem mijającego roku i wszystko wskazuje na to, że 2022 nie przyniesie wielkich zmian w tym zakresie. Wciąż chętnie wybieramy ciepłe odcienie naturalnego drewna i kamienie o neutralnym rysunku, tworząc wnętrza pełne spokoju i harmonii. Łączenie różnych odcieni drewna nie jest już faux pas – drewno może pojawić się równocześnie na frontach kuchennych, podłodze, stole i krzesłach, a przełamanie ich kamiennym akcentem sprawia, że projektowane w ten sposób wnętrza nie tracą wyrafinowanego charakteru.Bezpretensjonalny akcent

Kolejny rok, który w dużej części byliśmy zmuszeni spędzić w domach, sprawił, że potrzebowaliśmy, aby stały się on miejscem, w którym możemy zdystansować się od codziennych problemów. Pojawiła się potrzeba wprowadzenia do wnętrza wyrazistych akcentów podkreślających naszą osobowość i będących wyrazem bezpretensjonalnej radości. W rezultacie tego również w kuchniach coraz częściej widzimy przykłady przełamania naturalnych materiałów kontrastującymi dodatkami. Jedyną z naszych ulubionych ilustracji tego kierunku jest kuchnia z orzecha amerykańskiego z niebieskimi szafkami wiszącymi.

Fronty Orzech Amerykański w modelu Stripe.

Kuchnia jest po prostu kuchnią

Pandemia sprawiła, że przestaliśmy myśleć o kuchni jako jedynie wizualnie przyjemnej części domu.

Kuchnia stała się z powrotem miejscem funkcjonalnym, w którym chcemy przede wszystkim sprawnie się poruszać i wykonywać swoje zadania. Chcemy, aby poszczególne strefy były dobrze rozplanowane, sprzęty łatwo dostępne, a blaty odpowiednio oświetlone. Kuchnia jest znowu miejscem, w którym przygotowujemy duże posiłki, eksperymentujemy z nowymi przepisami i właśnie z tego powodu triumfalnie wraca po tytuł serca domu.Fronty Dąb Naturalny w modelu Modern

Wszystko w ukryciu

W ostatnim roku kuchnia stała się miejscem, z którego aktywnie korzystamy, a więc jej dobre rozplanowanie staje się kluczowe w projektowaniu. Ważnym elementem kuchni staje się przestrzeń do przechowywania: szafki górne ustępują miejsca wysokiej zabudowie o nowoczesnej formie lub bardziej klasycznym spiżarniom. Sprzęty AGD zabudowujemy wysoko, aby pozostawić, jak najwięcej użytkowego miejsca w łatwo dostępnych szufladach. Funkcjonalnie nie znaczy brzydko, więc geometria i zachowanie dobrych proporcji ma duże znaczenie w projektowaniu kuchni. Zdecydowana zabudowa kontrastuje z wolną przestrzenią nad blatem roboczym.

Fronty w kolorze Sand i modelu Modern

Kuchenny life balance

Wszystkie zmiany w użytkowaniu kuchni obserwowane podczas pandemii, prowadzą ku najbardziej radykalnej zmianie względem ostatnich lat: wydzielenia kuchni jako osobnego pomieszczenia. Po latach planowania kuchni, jako jednego z elementów salonu, nagle pojawiała się potrzeba wprowadzenia granicy pomiędzy tymi strefami. Nie oznacza to, że nagle przestaliśmy lubić kuchnie, wręcz przeciwnie, wygląd kuchni nie jest już determinowany wystrojem salonu i możemy poświęcić jej całą uwagę, bez żadnych kompromisów. A każda impreza znowu może skończyć się w kuchni.

Nieważne ile metrów kwadratowych zamierzamy poświęcić na swoją kuchnie, jedno jest pewne, kuchnia z powrotem staje się częścią domu, w której tętni życie.

Jedno jest pewne: kuchnia znowu staje coraz większa i nie wstydźmy się tego!